Oferta
- Grzejniki
- Ogrzewanie podłogowe
- Pompy ciepła
- Gruntowe pompy ciepła
- Powietrzne pompy ciepła
- Rekuperacja
- Rekuperacja-główne podzespoły
- Rekuperacja-odzysk energii
- Rekuperacja w budynkach
- Rekuperator w domu
- Systemy nawadniania ogrodów
- Kotły C.O. i kominki
- Kotły gazowe
- Kotły węglowe
- Kominki
- Bojlery
- Klimatyzacje
Pompy ciepła to urządzenia, które pobierają energię potrzebną do ogrzania budynków z gruntu, powietrza lub wody a następnie oddają energię cieplną do instalacji centralnego ogrzewania. Jest to ekologiczny sposób pozyskiwania czystej energii cieplnej przy niewielkich kosztach energii elektrycznej służącej do zasilenia sprężarki. Jest ona wykorzystywana do ogrzewania budynku, wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów.
Pompy ciepła – rodzaje
Najpopularniejsze rodzaje pomp ciepła dostępne na rynku to gruntowa pompa ciepła oraz pompa ciepła powietrze-woda.
- Pierwszy rodzaj pompy ciepła to pompa ciepła gruntowa. Jako źródło ciepła wykorzystywana jest energia z gruntu. Taka pompa ciepła jest bardzo wydajna i może stanowić jedyne źródło ogrzewania budynku.
- Drugi rodzaj pompy to pompa ciepła powietrze-woda, która pobiera energię z powietrza na zewnątrz za pomocą czynnika i po sprężeniu go wykorzystuje ciepło do podgrzewania wody centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody.
Pompy ciepła, to ekologiczne źródło czystej, zielonej energii. Bardzo dużym atutem pomp ciepła jest ich bezobsługowa praca. W porównaniu z tradycyjnymi źródłami ciepła można zdecydowanie stwierdzić, że posiadając pompę ciepła w domu podczas sezonu grzewczego zaoszczędzimy sporą ilość czasu, która kiedyś była potrzebna na obsługę kotłowni tradycyjnej.
Gruntowa pompa ciepła
Gruntowa pompa ciepła umożliwia pozyskanie energii z ziemi i wykorzystanie jej na cele grzewcze. Instalując gruntową pompę ciepła, możesz cieszyć się z najbardziej ekologicznego i przyjaznego środowisku urządzenia grzewczego. Ciepło geotermalne, stanowi energia słoneczna, zakumulowana w gruncie, wodach gruntowych i powierzchniowych zbiornikach wodnych. Wybór odpowiedniego źródła ciepła, zależy od zapotrzebowania na energię, obecnego systemu ogrzewania oraz rodzaju gruntu, na którym posadowiony jest budynek. System grzewczy na bazie gruntowej pompy ciepła, zapewnia ogrzewanie budynku i ciepłą wodę użytkową, jak również może realizować funkcję chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim.
Zakup gruntowej pompy ciepła pozwala obniżyć zużycie energii na potrzeby ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej nawet o 80%, w odniesieniu do tradycyjnych systemów grzewczych. Ponadto pompa ciepła stanowi najbardziej przyjazne środowisku i ekologiczne urządzenie grzewcze, które pozwala na redukcję emisji CO2.
Powietrzna pompa ciepła
Pompy ciepła typu powietrze/woda pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej. W zależności od kilku czynników, takich jak: wielkość domu, lokalizacja, rodzaj ogrzewania oraz od ewentualnego korzystania z funkcji chłodzenia redukcja tych kosztów może sięgać aż 70%. Inwestycja w pompę ciepła jest relatywnie niska, gdyż pompy ciepła typu powietrze/woda, w przeciwieństwie do gruntowych pomp ciepła, nie wymagają prac ziemnych. Pompy ciepła charakteryzują się wysoką wydajnością pracy, co sprawia, że okres zwrotu inwestycji w urządzenie, jest niezwykle krótki. Biorąc pod uwagę ciągły wzrost cen węgla, oleju opałowego czy gazu, instalacja powietrznej pompy ciepła jest coraz bardziej opłacalna. Koszt zakupu i montażu pomp ciepła obecnie jest niższy w stosunku do poziomu cenowego sprzed kilkunastu lat, kiedy urządzenia tego typu zaczęły upowszechniać się jako źródło centralnego ogrzewania.
Działanie pompy ciepła umożliwia to, że powietrze zewnętrzne można wykorzystać do ogrzewania, a także do chłodzenia budynku. Nawet przy niskich temperaturach, powietrze zawiera ciepło, które można odebrać dzięki pompie ciepła typu powietrze/woda, a następnie wykorzystać je do ogrzania domu oraz ciepłej wody użytkowej. Zamontowana pompa ciepła może być wykorzystana jako jednostka klimatyzacyjna, chłodząc dom w okresie letnim. Pompy ciepła powietrze/woda jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -25oC. Powietrzne pompy ciepła stanowią znakomitą alternatywę dla pomp gruntowych, gdy działka jest mała i nie ma żadnej możliwości wykonania wymiennika gruntowego. Powietrzne pompy ciepła są także świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy zmienić źródło ciepła do ogrzewania domu, zasilanego innymi, konwencjonalnymi źródłami ciepła, takimi jak kotły olejowe, węglowe, gazowe bądź zasilane propan-butanem.
W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła takich producentów jak: